SORUNUZ MU VAR ?

Akıllı Arama

Sorular

ADSL ve VDSL

İki bağlantı türü arasındaki temel fark VDSL ‘in ADSL‘in gelişmiş bir versiyonu olması ve daha kısa mesafelerde daha hızlı internet hizmeti sağlamasıdır. VDSL altyapı ve santrale yakınlık durumuna bağlı olarak en yüksek 100 Mbps ‘ye kadar hizmet verebilirken, ADSL en çok 16 Mbps ‘ye kadar çıkabilmektedir.

ADSL ve VDSL için ayrı modemler vardır fakat bazı modemler hem VDSL hem de ADSL bağlantıyı da desteklemektedir. 

Son olarak, ADSL telefon hattının bağlı olduğu santralden ortalama 4 - 5 km alana hizmet verebilirken, VDLS en çok 1 km genişliğindeki bir alana hizmet verebilmektedir.

VDSL Nedir ?

VDSL (Very High Speed Digital Subscriber Line) Çok Yüksek Hızlı Sayısal Abone Hattı sözcüklerinin baş harflerinden oluşan VDSL, ADSL ile aynı çalışma prensiplerine sahip olup ayni altyapıyı kullanmaktadır. VDSL internet, ADSL internetten farklı olarak kısa mesafelere (telefon santrallerinin yakın noktalarına) çok yüksek hızlı internet verebilmektedir. Fakat mesafe uzadıkça bağlantı hızı düşmekte ve bir noktadan sonra ADSL ile aynı hızlarda çalışmaktadır.

eXtend FiberNet internet paketlerine başvuru için neler gereklidir ?

eXtend FiberNet İnternet paketlerine apartman yönetimi adına başvuru yapabilmek için başvuru yapacak olan kişinin kimlik bilgileri, yetki belgesi, bina detaylı bilgileri ve fiber optik kablo döşenmesi için gerekli formların doldurulması gerekmektedir.

eXtend FiberNet internet paketlerine nereden başvurabilirim ?

eXtend FiberNet İnternet paketine 0392 444 2992 nolu telefondan müşteri temsilcilerimize ulaşarak, eXtend Lefkoşa Merkez, Girne ve Alsancak Ofislerinden veya Tüm eXtend Bayilerimizden şahsen apartman yönetimi adına başvuru yapabilirsiniz.

Adil Kullanım Kotası

Adil Kullanım Kotası (AKK) aynı hizmet için aynı ücreti ödeyen kullanıcılar arasında hizmette kalite eşitliği yaratmaya yönelik bir uygulamadır. AKK sayesinde sizinle aynı hattı kullanan başka kullanıcıların, aşırı yükleme yaparak, sizin kullanmanız gereken bant genişliğini çalmalarının önüne geçilir, bu sayede size söz verilen internet hızını (bant genişliği) kullanmanız engellenmez.

eXtend FiberNet internet servisinde arızaya müdahale süresi ne kadardır ?

eXtend FiberNet internet hizmeti için arızaya müdahale, arıza bildiriminden sonra 24 saat içerisinde yapılacak ve sorun en kısa sürede giderilecektir. 

eXtend FiberNet internet AKK olmayan paket var mı ?

eXtend FiberNet internet hizmeti kalite eşitliğini korumak için AKK olmayan eXtend FiberNet internet paketi uygulaması yapılmamıştır. 

eXtend FiberNet internet AKK seçenekleri nelerdir ?

eXtend FiberNet internet hizmeti için AKK seçenekleri her hız için, indirme (download) ve yükleme (upload) birlikte 150GB, 200GB, 300GB ve 400GB olmaktadır.

eXtend FiberNet internet için uygulanan AKK nedir ve nasıl çalışır ?

Adil kullanım kotası (AKK) aynı hizmet için aynı ücreti ödeyen kullanıcılar arasında hizmette kalite eşitliği yaratmaya yönelik bir uygulamadır. AKK sayesinde sizinle aynı hattı kullanan başka kullanıcıların, aşırı yükleme yaparak, sizin kullanmanız gereken bant genişliğini çalmalarının önüne geçilir, bu sayede size söz verilen internet hızını (bant genişliği) kullanmanız engellenmez.

AKK aşıldıktan sonra ay sonuna kadar internet erişimi gerek indirme, gerekse yükleme hızları yarıya düşecektir ve ay sonuna kadar internet erişim hızınız belirtilen AKK aşım tablosundaki gibi olacaktır. Ay başında internet paketinizin hızı normal erişim hızına dönecektir

eXtend FiberNet internet için kota uygulaması var mı ?

eXtend FiberNet internet hizmeti limitsiz olup Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulanmaktadır.